Rólunk

Színházunkról

A Mandala Dalszínház 1992. február 22-én alakult nyíregyházi székhellyel, de a „hazai” előadások mellett utazószínházként járja az ország, elsősorban az Észak-alföldi Régió városait, kistelepüléseit, falvait, eljuttatva a legnehezebb anyagi körülmények között élőkhöz is a társadalmilag érzékeny színházi kultúrát. Olyan embereket szórakoztatunk és nevelünk igényesen előadásainkkal, – kulturális örökségünkhöz tartozó klasszikus és kortárs produkciók bemutatásával és forgalmazásával egyaránt – akiknek elsősorban anyagi és infrastrukturális okokból esélye sincs arra, hogy a megyeszékhely kőszínházainak előadásait megtekintse.

A határon túli magyar lakta és szórvány területeket pedig alakalmi turnék keretében látjuk el színházi előadásokkal. Nemzetközi kapcsolattartásunk kiterjed a Felvidék, Kárpátalja, Partium és Erdély és a Vajdaság városainak színházaira, művelődési házaira és faluházaira egyaránt.

A Mandala Dalszínház zenés, utazó és repertoár színházként működik, átlag 10 produkciót tartva folyamatosan műsoron. Bemutatunk és évekig műsoron tartunk társadalmilag érzékeny, szórakoztató felnőtt és családi darabokat, de nagy számban hozunk létre és forgalmazunk szintén az igényes szórakoztatás nyelvén nevelő zenés gyermek és ifjúsági előadásokat.

Ez utóbbiak bemutatásánál interaktív eszközök felhasználásával igyekszünk drámapedagógiai eszközök segítségével, a színház formanyelvén a tananyag bevésését segíteni, a nevelési célokat elérni. A Mandala Dalszínház többek között kötelező olvasmányok és klasszikusok zenés színpadi feldolgozását vállalta magára, továbbá olyan kulturális örökségünk részét képező, a Nemzeti Alaptantervben is szereplő irodalmi művek színpadi adaptációjának bemutatását, melyek jól alkalmazkodnak a történelmi és az irodalmi tanulmányokhoz, így járulva hozzá az ifjúsági és gyermek korosztály igényes színházra neveléséhez.

Célunk, hogy a repertoáron tartott darabok a zenés színház igényesen szórakoztató nyelvén szólítsák meg a közönséget és segítsék elő nemzeti hovatartozásunk tudatának erősítését, hagyományaink, néprajzi, néplélektani örökségünk megőrzését. – Társulatunk saját előadásaiba gyakran hív meg népszerű és elismert vendégművészeket.

A Mandala Dalszínház jó kapcsolatot ápol az ország és a határon túl, de első sorban az Észak-alföldi Régió művelődési központjaival, szerepel azok bérletrendszerében, valamint kiváló kapcsolatot ápol a régió oktatási intézményeivel, könyvtáraival, egyesületeivel. Támogatásukkal számos szociálisan hátrányos helyzetű, valamint fogyatékossággal élő tanuló is eljut előadásainkra. A Mandala Dalszínház produkciói létrehozása során együttműködött már több néptánccsoporttal és kórussal is.

Meggyőződésünk, hogy a vidék Magyarországának – a Déryné Színház örökébe lépő más hasonló színházak mellett – a Mandala Dalszínház jelenti a színházi kultúrát, továbbá hisszük, hogy az „út” a kőszínházakig, a fővárosi színházakig, a Nemzeti Színházig többek között a Mandala Dalszínház igényesen szórakoztató előadásain át vezet.

A Mandala Dalszínház kulturális tevékenységét 2019. áprilisában felvették a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei értéktárba.

Társulatunk:

Bódis Gábor

Ügyvezető-Elnök, Színész

Simai György

Műszaki vezető

Rozsályi Márk

Színész

Cserjési Beatrix

Színész

Kovács Attila

Színész

Bánhidi Péter

Színész

Bacskai Zsolt

Szervező, Színész

Germán Lívia

Színész

Bódis Vajnárovics Viktória

Színész

A Mandala Dalszínház bemutatói 1992-től

Közérdekű adatok